info@bilgiozel.com
(212) 542 20 36VİZYON

Eğitimde uluslararası standartları sürdürerek bir dünya markası olmak.MİSYON

Özgüvenli, mutlu, çalışkan ve üretken, önce kendisine ardından çevresine değer katan farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmek.KURUMUMUZUN TARİHÇESİ

Bilgi Özel Eğitim Kurumları Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı gençler yetiştirmek için eğitime kendini adamış eğitimci bir aile tarafından 1997 yılında Bakırköy İstanbul caddesinde kuruldu.

Bakırköy'deki binasında eğitim-öğretim serüvenine üniversite ve lise hazırlık programlarıyla başladı. Bu kapsamda Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Liselere Giriş Sınavı (LGS), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) için hazırlanan ve idealleri olan on binlerce öğrenciye hizmet verdi ve başarıya ulaşmaları için doğru yolu gösterdi.

Mart 2015'te başlayan dershanelerin ve etüt merkezlerinin dönüşüm süreciyle birlikte Bakırköy İstanbul Caddesi'nde bulunan dershane Özel Öğretim Kursu'na, Bakırköy İncirli'de bulunan, Etüt Merkezi ise Bakırköy Adliyesi karşısında bulunan yeni binasına taşınarak ortaokul olarak faaliyeti geçti.

Aralıksız devam eden 20. Eğitim yılımızda da ülkesini seven, vatanının geleceği için çalışan, hedeflerine ulaşmak için çalışmayı benimsemiş gençler yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.EĞİTİM FELSEFEMİZ

Başarı insan hayatı için önemli bir olgudur. Özellikle büyüme çağındaki bireylerde daha fazla görülmekle birlikte çoğu insan için başarı/başarısızlık korkusu görülür ve bu durum kişi üstünde baskı unsuru oluşturur.

Eğitim felsefemizin amacı başarının ulaşılamaz bir tabu olarak görülmesini engelleyerek, her insanın içinde olan ancak farklı zamanlarda ve yöntemlerle ortaya çıkabilen cevheri ortaya çıkartıp, öncelikle öğrencilerimizin özgüven ve kendi yapabileceklerinin farkına varmalarına sağlayarak gerçek başarının insanın başkalarıyla değil kendisiyle yarışmasından ortaya çıkabileceğini öğretmek ve bu sayede öğrencilerimizin gelişmesine katkı sağlamaktır.