fbpx

Kurumsal

VİZYON

Eğitimde uluslararası standartları sürdürerek bir dünya markası olmak.

 

 

MİSYON

Özgüvenli, mutlu, çalışkan ve üretken, önce kendisine ardından çevresine değer katan farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmek.

 

KURUMUMUZUN

 

TARİHÇESİ

Bilgi Özel Eğitim Kurumları Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı gençler yetiştirmek
için eğitime kendini adamış eğitimci bir aile tarafından 1997 yılında kuruldu.
Bakırköy’deki binasında eğitim-öğretim serüvenine üniversite ve lise hazırlık programlarıyla başladı.

 

Bu kapsamda Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Liselere Giriş Sınavı (LGS), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) için hazırlanan ve idealleri olan binlerce öğrenciye hizmet verdi ve başarıya ulaşmaları için doğru yolu gösterdi.

 

Bakırköy Bilgi Özel Öğretim Kursu, 1997’den beri Bakırköy İstanbul
Caddesi’de eğitim – öğretime devam etmektedir.

 

Özel Bakırköy Bilgi Koleji; 2014 yılında Bakırköy’de kuruldu.

2019 yılından bu yana Florya kampüsünde eğitim – öğretime devam etmektedir.

1997’den beri aralıksız devam eden eğitim süresince ülkesini seven, vatanının geleceği için çalışan, hedeflerine ulaşmak için çalışmayı benimsemiş gençler yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.

 

 

EĞİTİM FELSEFEMİZ

 

Başarı insan hayatı için önemli bir olgudur. Özellikle büyüme çağındaki bireylerde daha fazla görülmekle birlikte çoğu insan için başarı/başarısızlık korkusu görülür ve bu durum kişi üstünde baskı unsuru oluşturur.

 

Eğitim felsefemizin amacı başarının ulaşılamaz bir tabu olarak görülmesini engelleyerek, her insanın içinde olan ancak farklı zamanlarda ve yöntemlerle ortaya çıkabilen cevheri ortaya çıkartıp, öncelikle öğrencilerimizin özgüven ve kendi yapabileceklerinin farkına varmalarına sağlayarak gerçek başarının insanın başkalarıyla değil kendisiyle yarışmasından ortaya çıkabileceğini öğretmek ve bu sayede öğrencilerimizin gelişmesine katkı sağlamaktır.